Duphaston 13.07.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, kuna tsükkel on ebakorrapärane, olen võtnud duphastoni, aga kuna nüüd soovin uuesti päevad esile kutsuda,tahan uuesti seda võtta, aga ei mäleta, mitu tabletti seda võtta päevas tuli, kunagi võtsin 2 ja tekkis tsüst, kas see võis olla liiga suur kogus, tsüst küll ise taandus paari nädala jooksul? Kuna munasarjad ka polütsüstilised, siis ongi ravi duphaston ja serophene. Suured tänud juba ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Patsienti nägemata ja uurimata saavad akadeemilise haridusega arstid anda vaid teoreetilist nõu. Endomeetrium reageerib gestageenravile vaid teatud paksuse korral ja teatud retseptorite olemasolul. Enne m tsükli häirete ravi on vajalik günekoloogiline ultraheliuuring, rasedus peab olema hommikuse rasedustestiga välistatud. Kui emaka limaskesta paksus on normilähedane, siis üks võimalikest skeemidest on T.Duphastoni 10 mg 2x päevas, kokku 10 tabletti. Siis võib oodata kuni 2 nädalat. Kui menstruatsioon tekib, siis on selle ravikuuri nimi positiivne progesteroontest. Kui hiljemalt 2 nädalat peale viimast tabletti menstruatsioon ei ole tulnud, siis tuleks korrata rasedustest hommikusest uriinist ja broneerida aeg naistearstile. Kui rasedus on välistatud, siis tuleb m tsükli häiret edasi uurida ja tegemist võib olla sügavama häire ja probleemiga. Serophenet on mõtet kasutada vaid siis, kui munajuhad on läbitavad ja partneri spermogramm ja muud näitajad on korras, mille otsustab viljatusega tegelev androloog.
Soovitused:
-tarvitage Livol Multi Total vitamiine naistele ja meestele
-kirjutage üles menstruatsioonide 1. päevad ja lugege m tsüklite pikkused
-tehke igal kuul ovulatsiooniteste
-vajalik on viljatu paarisuhte uuringus mehe uuringud viljatusega tegeleva androloogi juures ja diagnostiline laparoskoopia
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel puhkuselt Pärnust