Soov rasestuda 05.05.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviks Teie arvamust. Oleme proovinud rasestuda 1 aasta. 4 kuud tagasi tegime mehega läbi täielikud uuringud. Mees tegi analüüsid/testid dr. Poolametsa juures ning mina käisin laparoskoopias. Mehel (43) olid analüüsid korras, soovitati vaid vitamiine ja toidulisandeid, mida sai ka söödud. Minu tulemused olid samuti positiivsed, kuid öeldi et läbi laseb vaid 1 munajuha.
Arst ütles, et kui sügiseks ei ole rasedust tekkinud, siis peaksime mõtlema kunstliku viljastamise peale. Küsimus oleks, et äkki ei peaks nii kaua ootama, arusaamist mööda on meil/mul kiire juba?
Lisan veel, et eelnevalt on mul olnud 1 abort ja 2 raseduse katkemist - 1. seotud klamüüdiaga ning 2. mandlioperatsioonist tingitud suure verekaotusega.
Ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Olete tubli, et kirjeldate põhjalikult oma seisundit.
Kui saan õigesti aru, et teil sünnitusi ei ole, on olnud 3 rasedust, siis on teil õigus, on kiire.
Rasestumist raskendavad põetud urogenitaalne klamüüdiainfektsioon, millest kindlasti munajuhade osaline läbitavus. On selge, et munajuhade läbitavus oli selline laparoskoopia järgselt, suure tõenäosusega läbitavus muutub vähemaks aja möödudes.
Soovitused:
-olen teiega nõus, …“arusaamist mööda on meil/mul kiire juba?“,
Tegemist on TSA-ga, tüsistatud sünnitusabi anamneesiga ja vanuseprobleemiga; viljatu paarisuhtega ja infertiilsusega.
-helistage koheselt 1900 ja broneerige aeg Keskhaigla viljatusravi keskusesse www.itk.ee, http://www.itk.ee/index.php?page=308&
-kuni vastuvõtuni tarvitage Livol Multi Total vitamiine naistele ja Livol Multi Total vitamiine meestele
-tehke ovulatsiooniteste igas m tsüklis
-kirjutage üles menstruatsioonide 1. päevad
-ärge suitsetage, hoidke kaal normis
Soovin teile positiivsust ja kiiret tegutsemist. Kui väga hätta jääte, siis saatke minu töömeilile kiri, isikukood, mob.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt