Soov rasestuda 20.04.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 33a. 2 lapse ema (12a.ja 7a.).Pärast noorema lapse sündi hakkasin tarvitama rasestumisvastaseid tablette-Logesti,kuid lõpetasin nende võtmise nüüdseks 1,6 a.tagasi. Menstruatsioon algab alati kuupäevalise täpsusega (nagu pillide võtmise ajal) ning mingeid kaebusi ka pole. Kas see, et selle aja jooksul pole siiani rasestunud võib olla tingitud pikaajalisest tablettide võtmisest või võivad sellel olla ka muud põhjused?

Tänan.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen teie kirjast, et te ei ole rasestunud 1,6 a. jooksul.
Viljatu paarisuhte uuringuid tuleb alustada siis, kui ei hoidu, on soov rasestuda, on regulaarne suguelu vähemalt 2x nädalas ja rasedus ei saabu ühe aasta jooksul.
Sagedamad põhjused on anovulatsioon naistel, munajuhade läbimatus, liited väikevaagnas, meeste põletikud, sperma kvaliteedi muutused jpm.
Soovitused:
-ostke apteegi käsimüügist Livol Multi Total vitamiinid naistele ja meestele (Pirita apteegis oluline soodustus kui osta mõlemad karbid)
-ostke apteegist ovulatsiooni testid ja tehke neid igas m tsüklis
-broneerige aeg vastuvõtule www.naistearst.ee kaudu
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt