Rasedus ja ravimid 23.10.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
tegin rasedustesti, mis oli positiivne. Arvutuste järgi olen kolmandat nädalat rase. Olen kasutanud 1x päevas kogu näole Elideli kreemi, samuti olen söönud vitamiine silmadele, mis sisaldavad Luteiini, kuid peaksid olema looduslikud. Kas need preparaadid on võinud mingisugust kahjulikku mõju avaldada lootele? Minu abikaasa tarvitab pikemat aega (üle aasta) regulaarselt 2x päevas 0,5 mg Xanax XR, õhtuti armastab veidike napsi võtta mõned õlud ja klaas konjakit, lisaks kord või kaks kuus suuremad peod-napsitamised. Samuti on mees suitsetaja. Kas peaksin olema mures lapse arengu-tervise suhtes? Millised võivad olla riskid? Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks unustasite kirjutada kõige olulisema: teie vanuse.
Kõik nimetatud faktorid ei oleks vajalikud ja soovitavad, nagu isegi teate, on riskikäitumine ja mõnuainete tarvitamine ebasoodne tervisele. Teisest küljest, kui rasedus tekkis, siis olid selleks ka soodsad tingimused olemas.
Soovitused:
-kirjutage üles viimase menstruatsiooni 1. päev, see on raseduse suuruse ja vanuse arvestuse aluseks
-hakake tarvitama uusi Livol Multi Total vitamiine rasedatele
-ostke Möller`s kapslid rasedatele
-üle 35-aastastele on olulne tarvitada lisaks foolhapet 1-2 mg ööpäevas väärarendite profülaktikaks
-intiimhügieeniks kasutage uut intiimpesuvahtu Multi-Gyn FemiWash
Teie mehel soovitan kiiresti pöörduda professionaalse psühhiaatri ja psühholoogi poole. Sellise ravi ja elustiili taga on kindlasti lahendamist vajavaid probleeme. Võib alustada meeste kliinikust www.meeste.kliink.ee.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt