Mitmed küsimused 08.06.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 27 a, rasedusi ei ole olnud.

Mul on alles hiljuti diagnoositud endometrioos (I aste) ja teostatud laparoskoopia. Paljudest materjalidest on teada, et vahetult peale laparoskoopiat on rasestumine kõige edukam. Kui kaua kestab keskmiselt "vahetult peale"? Järgmine tsükkel? Paar kuud? Pool aastat? Rohkem? Millal peaks hakkama muretsema või teisi abistavaid meetmeid kasutusele võtma?

Teine küsimus on rasedate vitamiinide kohta. Soovituste kohaselt on kasulik võtta rasedate vitamiine juba sel perioodil, kus veel rase ei olda, aga töötatakse selle nimel. Kui aga rasedaks ikkagi ei jää, siis kaua võib rasedate vitamiine enne reaalset rasedust üldse võtta? Või võib neid tarvitada, kui tavalisi vitamiine suvalise aja vältel? Või on kasulik pidada vahepeal paus? Kui jah, siis kui pikalt?

Jaanuarist alates võtan endometrioosi vaevuste leevendamiseks ka Merciloni. Alguses olid päevad nagu ikka tavaliselt, viimased tsüklid (3) on olnud väga verevaesed. Maikuu tsükkel on laparoskoopia tõttu ilmselt sassis. Kas vähene vereeritus on normaalne Merciloni võtmise puhul?

Tänades. K.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. KUi võtate Meciloni, siis rasedaks jääda te ei saa. See on ju rasestumisvastane preparaat. Peale laparoskoopiat soovitatakse elada vabalt suguelu ja esimese aasta jooksul on rasestumise võimalus tavalisest suurem. Kui võtate Merciloni, siis vähene määrimine võib olla.
Vitamiine soovitaks võtma hakata kui olete juba rase. Dr kadastik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Rasestumine 40+

Tere! Olen 41-aastane teismelise lapse ema. Kuna mitmed minu eakaaslased on viimasel ajal uuesti sünnitanud, siis on minulgi tekkinud huvi emakssaamise vastu. Olen põhjalikult uurinud vanusega seotud rasestumise ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Tänan minu töö tunnustamise eest.
Vastan küsimuste esitamise järjekorras:
1) väärarenguid on olnud ka noorematel tervetel esmasrasedatel; on selge, et loote väärarendite ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: