rasestumine 25.05.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere õhtust,

Kiire küsimus ja tänud vastuse eest juba ette. Soovisin rasestuda, aga mu prolaktiini tase oli liiga kõrge. Võtsin Bromocriptini, et taset alla saada ligi 4 kuud. Seejärel lõpetasin võtmise kuna otsustasin rasestumise edasi lükata sügisesse. Ks kui võtan vahepeal 3-4 kuud rasestumisvastaseid tablette ning seejärel jätkan Bromocriptiniga kahjustub viljastumist? Kas vaheldumisi paar korda 3-4 kuu kaupa Bromocriptini ja rasestumisvastase tableti võtmine kashjustab viljastumist.

suured tänud juba ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!

Unusatsite kirjutada oma vanuse ja eelneva rasedusanamneesi, kui rasedusi on olnud!

Prolaktiin on stress-hormoon. Tema uurimiseks on ette nähtud väga ranged normid: veeniveri võtta hommikul kella 8 ja 10 vahel. Oluline on võtta veri enne patsiendi patsienndi läbivaatust, sest prolaktiin on stresshormoon, mille kontsentratsiooni tõusu võib põhjustada isegi ebaõnnestunud veeni punktsioon. Igal juhul tuleb vältida eelnevalt rindade palpatsiooni. Seetõttu ei tohiks olla eelneval ööl ja hommikul olla vahekorras ega duši all pesta rinnanäärmeid.
Kas olid täidetud kõik need tingimused?
Soovitan PROL korrata järgides nõutud tingimusi.
Kui soovite rasestuda, miks tarvitate siis antibeebipille?
Selline "raviskeem" on ausaamatu.
Korrake PROL ja ärge enam hoiduge.
Võiksite minu töömeilile saata oma isikukoodi ja vajalikud andmed.
G.Litter, www.naistearst.ee Piritalt
http://www.apollo.ee/product.php/0761893