Cerazette ohutus lapsele 07.04.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Imetan oma peagi 2-kuuseks saavat last. Kui käisin nädal tagasi naistearstil kontrollis, siis ta kirjutas rasestumisvastased tabletid Cerazette. Küsisin, et kas on lapsele ohutud, ütles et on. Nüüd aga ostsin tabletid ära ja loen infolehelt, et ikkagi mingi kogus hormooni jõuab ka lapseni rinnapiima kaudu. Olengi mures, et kas on ikka lapsele ohutud ja kui põhjalikult on seda uuritud? Siiani oleme kasutanud kondoomi, kuid see ei ole nii kindel vahend minu arvates kui tabletid. Nüüd ei oskagi midagi teha, rasedaks ei tahaks hetkel kindlasti jääda. Kas need tabletid ikka on ohutud lapse tervisele?

Ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite kirjutada oma vanuse.
Cerazette on lubatud ja soovitav suukaudne hormonaalne ravim rinnaga toitvatele emadele soovimatust rasedusest hoidumiseks.
Kui pillid ei sobi, siis käsimüügis on olemas Pharmatex sarja tooted ja kondoomid.
Kui lõpetete rinnaga toitmise (kuni 10 kuud), siis on lubatud erinevad kombineeritud suukaudsed tabletid, plaastrid või Nuvaring.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt
http://www.apollo.ee/product.php/0761893