test 16.02.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere!

tegin ribatesti, mis oli negatiivne. uriini kogusin poole liitrisesse purki, mis oli kolmveerandi jagu täis. pärast kusagilt interentist lugesin, et uriini tohib olla vaid 1-2 cm. sisse kastsin ettenähtud jooneni ja hoidsin 5-10 sekundit nagu oli märgitud.
oskate öelda, kas suur uriini kogus purgis võis mõjutada testi tulemust?
neiu 25

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!

Unustasite kirjutada oma vanuse.
Kas see testi tulemus kurvastab või rõõmustab teid?
Testid võivad olla valenegatiivsed siis, kui on tehtud liiga vara. Menstruatsiooni peetust loetakse kogu maailmas menstruaaltsükli 36. päevast. Kui menstruatsioon ei ole alanud, siis tuleks vähemalt 36. päeva hommikusest uriinist teha rasedustset ja korrata kord nädalas, kui menstruatsioon ei ole alanud.
Valenegatiivne tuleb test ka siis, kui riba saab liiga märjaks. Riba tuleb hoida seni, kuni uriini jälg tõuseb mööda testpaberit testi ulatuse pikkuses.
Soovitused:
-märkige üles viimase menstruatsiooni 1. päev
-korrake raedustest hmmikusest uriinist nädala pärast, hommikuses uriinis on kooriongonadotropiini tase kõige kõrgem
-kui soovite sünnitada, siis kiiret ei ole, täiskantud rasedus kestab 40 nädalat, arvel peab olema alla 12. nädala; kui soovite katkestada, siis võite kohe aja broneerida 6059600 erakliinkusse
-kui probleem jääb ebaselgeks, saab vajadusel teha täpsustavaid uuringuid
G.Litter, www.naistearst.ee
http://www.apollo.ee/product.php/0761893