Rasestumine 20.01.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere Dr. Kadastik.
Olen 24-aastane naine ning soovime mehega last saada.
Kasutasin 4,5 aastat pille (kõigepealt Logesteid ja siis Yasminellesid) ja viimased 6 kuud (enne ära jätmist) Evra plaastreid.
Oleme proovinud juba 4 kuud, kuid tulemuseta.
Kolm-neli aastat tagasi avastati mul emakakaelal haavand, esimene naistearst ütles, et seda ravida pole vaja. Mõned kuud hiljem vahetasin arsti, kuna eelmine arst pani sõbrannale vale diagnoosi. Teine arst ütles, et oleks pidanud juba ammu ravima. Kirjutati välja küünlad ning hiljem, kui kontrolliti, öeldi, et nüüd on ok.
Paar aastat tagasi Kalmüüdia, mis sai välja ravitud (proov näitas hiljem, et kõik ok), aasta tagasi oli tupeseen, mis sai ka välja ravitud.
Kas kõik see võib mõjutada kuidagi rasestumist ning kui palju see mõjutab? Mida peaksin sel juhul tegema?

Lugesin siin küsimusi ja vastuseid ning leidsin, et soovitatakse teha ovulatsioonitest! Kas see on vajalik, kui vahekord toimub peaaegu iga õhtu.
Kas iga õhtune vahekord on rasestumiseks liiga tihti?

Tuli küll väga segane kiri, aga loodetavasti saate aru :)

Teile edu soovides,
T

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui analüüsid tupest võetud on korras, siis kaela ei pea ravima. Ilmselt on teil emakakaela erosioon(ebaküps kael) ja see on norm. Emakakaela kõrvetust enam ei tehta. Oluline on muidugi PAP test kaelast. Rasestumatus 4 kuud on küll väga väike aeg et järeldusi teha. Kui pole rasestunud 1 aasta vältel regulaarse suguelu korral (3-4korda nädalas). Ei ole oluline,et peate just iga päev vahekorras olema. Sperma on siis ka nõrk.Kui ei rasestu , siis edaspidi soovitaks teha laparoskopia. Oluline on ka mehe sperma uuring, mida võib teha androloogi juures juba nüüd. DR Kadastik