Millal uus Nuvaring paigaldada? 09.01.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tervist!

Esimene Nuvaring sai võetud 9. oktoober´08. Viimase rõnga pidin eemaldama 25. detsembril´08 aga eemaldasin hoopis 3. jaanuar´09 (ehk 9 päeva hiljem).
Rõngavaba perioodil algas ka menstruatsioon (7. jaanuar).

Millal võin uue rõnga paigaldada?

Lugupidamisega,

Jana

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Jana!

Ideaalne skeem on 21+7. 3 nädalat peaks Nuvaring olema tupes, siis tuleks 7. päevane rõngavaba periood, mis tuleb märkida kalendrisse.
Kuid nii nagu antibeebipillidega, nii võib ka Nuvaringe vajadusel paigaldada järjest, kui on vajalik menstruatsioonitaolist vereeritust "edasi lükata".
Nuvaringi rasedusvastane kaitse on garanteeritud lisaks vaid +2 päeva.

Teie peaksite 7- päevase rõngavaba perioodi järel paigaldama uue Nuvaringi 21. päevaks.

Jätke meelde kuu ja aasta, millal alustasite kombineeritud hormonaalse kontratseptsiooni kasutamist. Kalendrisse märkige 7 toimevaba päeva.

G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt
http://www.apollo.ee/product.php/0761893