röntgen 12.12.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Ma ei tea, kas olete õige inimene mulle seda vastama, aga proovida ju võib. Imikule tehti 7 kuuselt puusaliigestest röntgen, mina pidin teda sel ajal kinni hoidma, kuid mulle ei pandud midagi selga, katteks kiirte vastu. Kas sellest mingit ohtu mulle ei valmista. Ning samas pidin ka järgmisel päeval ise kopsuröntgenit tegema, kuigi imetan. Ega see kiirgus mis ma kahe päevaga sain liiga suur ole. Ja kas imetamise ajal röntgenit üldse teha võib, kas peab kuidagi rinnad ära katma. Äkki oskate mulle vastata.

Tänud,
murelik

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Murelik!

Kaasajal on röntgenkiirguse doosid väga minimaalsed ja praktiliselt ohutud.
Ja teiseks on oluline see, et teostatakse vaid vajaliku koha läbivalgustus, täpselt suunatud kiirgusega ülesvõte.

Paremini oskavad vastata selle kabineti töötajad, kus viibisite uuringul: millist aparatuuri kasutatakse, millist tehnikat jm.
Enamik on üle läinud digitaaltehnikale.

Soovitan mitte liigeselt muretseda, mis möödas, seda muuta ei saa.
Varem soovitati neile, kellel oli vaja teostada mitmeid ja korduvaid röntegülesvõtteid ja röntgenkabneti töötajatele, süüa iga päev marmelaadi, viibida rohkelt värskes õhus; piim on olnud alati tuttav kahjustavatel erialadel töötajatele.

G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt
http://www.apollo.ee/product.php/0761893