rasedus 05.12.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Minul järgmine mure: novembri alguses tegin rasedustesti, mis oli positiivne. 26. novembril oli aga lühiajaline verejooks, umbes 3 tundi. 27. nov. läksin arsti juurde, tehti UH uuring, mis näitas rasedust 7 nädalat ja kõik näitajad olid normis ning kõik justkui korras, väljaarvatud, et emakas oli ka hematoom. Tõenäoliselt sellest tingituna hakkas mul määrima, selline pruunikas vedelik, mida eritub küll väga vähe, kuid siiski. Arst kirjutas duphastoni, võtsin terve karbi seda rohtu ära, kuid määrimine pole siiani lakanud. Kas on oht, et rasedus võib peetuda või üldse katkeda. Arsti juurde lähen taas alles 12. dets, kuid olen väga mures, sest kaks aastat tagasi on olnud üks raseduse katkemine. Ise olen ka reesusnegat. verega, esimene laps (10. a.) oli reesuspositiivne, kas nüüd on oht ka reesuskonflikti tekkeks ja kas peaksin arsti juurde siiski varem minema? On see hematoom ohtlik ja kas nii pikaaegne määrimine on normaalne? Kõik raseduse sümptomid on mul aga endiselt alles - rinnad on valulikud ja hommikuti iiveldushood. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite kirjutada oma vanuse ja viimase menstruatsiooni 1. päeva.
Kirjutage üles viimase menstruatsiooni 1. päev. See on maailmas kokkuleppeline daatum raseduse tegeliku suuruse võrdlemiseks.
Teil on õigus, veresegune määrimine raseduse ajal võib viidata nii raseduse iseenesliku katkemise ohule, kui raseduse peetumisele, kui arenguhäiretele, kui põletikele jm.
Soovitused:
-kuni määrib, hoiduge füüsilisest ja ka vaimsest pingest ning suguelust
-intiimhügieeniks kasutage apteegi intiimpesugeel 2x ööpäevas
-tarvitage uusi vitamiine rasedatele Livol Multi Total
-lisaks tarvitage foolhapet alates 1 mg või enam ööpäevas kokku, väärarendite profülaktikaks
-soovitav on tarvitada Möller`s kapsleid, mis väldivad rasvlahustuvate vitamiinide puudust ja kõhukinnisust
Tähtis on mitte muretseda. See ei aita. Agressiivset taktikat "raseduste säilitamiseks" alla 12. nädala ei ole õige kasutada. Tegemist võib olla väärarenditega vm. patoloogiaga. Kui rasedus kasvab ja areneb, siis on selleks tingimused olemas.
Võite pöörduda tasulistele ultarheliuuringutele, et rahuneda. Meie asutuses kolmapäeviti.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt
http://www.apollo.ee/product.php/0761893