Tõenäosus. 01.09.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 18-aastane tüdruk ja olin vahekorras kondoomiga tsükli 9ndal päeval, millest alates on olnud munasarjades ja naba ning alakõhu piirkonnas ebamäärane valu. Võtsin kindluse mõttes u 47 tunni möödudes postinori. Menstruatsioon on mul olnud aastaid väga ebareguraalne ja ilmub suvalisel ajal umbes kuu kuni kolme kuuste vahedega ning on jubedate valudega. Olen tokofoobik ja rasedustesti saan teha alles paari nädala pärast, mis on minu jaoks liiga pikk aeg sellise murega elamiseks. Tahaksin natuke kindlustunnet ja teada, missugune on tõenäosusprotsent, et jäin siiski rasedaks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Raseduse võimalus on väga väike, kui kondoom jäi terveks ja lisaks tarvitasite veel SOS pilli.
Tegemist on menstruaaltsükli häiretega. Reeglina m ts häirete puhul ovulatsioone ei toimu.
Valulike menstruatsioonide nimetus on düsmenorröa.
Soovitused:
-broneerige koheselt noortekabinetti www.amor.ee plaaniline aeg
-vajate soovimatust rasedusest hoidumiseks ja menstruaaltsükli häirete raviks ja menstruatsioonivalude raviks antibeebipille!
Arukas on alustada madaladoosilistest antibeebipilidest, näiteks Mercilon.
Antibeebipillide regulaarne ja õige tarvitamine annab 100% rasedusvastase kaitse.
Kui menstruatsioon ei ole tulnud m tsükli 35. päevaks, siis 36. päeva hommikusest uriinist tehke asedustest.
G.Litterg, naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt