rasedus ja ravimid 23.05.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 26.aastane neiu. Mul on probleeme aknega. Hiljuti võtsin nahaarsti soovitusel tetracyclini 2 kuud ja määrisin näole Duac geeli ja nägu läks väga heaks.
Nüüd on soov rasestuda. Käisin ka Tartus Elite kliinikus naistearsti vastuvõtul ning tegi vajalikud proovid ja arvas, et takistusi rasestumiseks pole.
Nahaarst soovitas aga määrida õhtuti näole Duac geeli, et soovitud tulemus püsiks . Unustasin aga naistearsti käest küsida, et kas võin seda geeli edasi määrida või peaksin selle kasutamise lõpetama. Nahaarsti juurde olen uue aja saanud 2.juuniks. Kuna selle nädala lõpus/järgmise nädala alguses on suur võimalus jääda rasedaks siis ei tahaks seda mööda lasta.
Kui ma juhuslikult järgmisel nädalal peaksin rasestuma, siis kas oleks väga hull kui kasutaksin seda geeli nädal aega kuni nahaarsti juurde saamiseni. Või peaks siiski sellest geelist loobuma?

Ette tänades ja vastust ootama jäädes,

M.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud M.!
Kõige olulisem on see, mis on Teile tähtsaim: kas klaarim näonahk või viljakus.
Keskenduge olulisimale. Arvan, et tähtsiam on see, kas rasestute.
Rasedust saab kahtlustada menstruatsiooni peetusest, kui võib teha rasedustesti hommikusest uriinist. Kui menstruatsioon ei saabu, siis tuleks rasedusteste korrata üks kord nädalas, kuni rasedus on kinnitatud günekoloogilise ultraheliuuringuga. 36. menstruaaltsükli päevat on tegemist menstruatsiooni peetusega ja kahtlusega rasedusele või menstruaaltsükli häirele.
Seni, kuni Te pole rase, võib näidustusel ravimeid väliselt määrida.
Ka rasedatel esineb tavapäraseid haigestumisi, mis vajavad ravi.
Akne probleem võib viidata PCOS-ile Polütsüstiliste Munasarjade Sündroomile. Kui Te ei hoidu ja ei rasestu 6 mentsruaaltsükli jooksul, siis tuleks alustada viljatu paarisuhte uuringuid.
Kirjutage üles menstruatsioonide 1. päevad ja lugege menstruaalstüklite pikkused.
Võiksite geeli kasutada kuni nahaarstile saamiseni nädala pärast.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt