peetunud rasedus 25.04.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui kaua on mõistlik oodata, kui on tuvastatud raseduse peetumine? Kas sellega on seotud mingeid riske, kui jääda ootama, et organism ise raseduse lõpetaks? Enda arvestuste järgi on rasedus kestnud 11+ nädalat, ultraheli järgi vastas loote suurus 8 ja poole nädala vanusele lapsele ning südamelööke ei tuvastatud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Mida mõtlete siis, kui kirjutate:..."kui jääda ootama, et organism ise raseduse lõpetaks?" Unustasite kirjutada oma vanuse.
Kas saan õigesti aru, et Teil ei ole hetkel kaebusi?
Peetunud(hukkunud) rasedus emaka õõnes on ohtlik, sest bioloogiline materjal on parim sööde haigusi tekitavatele bakterile. Võib tekkida emaka õõnesisene põletik, mille järgselt võivad liidete ja põletiku tõttu sulguda munajuhad ning tekkida viljatus.
Hukkunud loode hakkab roiskuma ja eritama väga kahjulikke laibamürke. Halvim tüsistus on sepsis ehk veremürgitus. Põletikulise emakaga on emaka perforatsiooni (emaka kirurgilise vigastamise) oht kõrge koos sellest tekkivate eluohtlike tüsistustega.
Võimalik, et kahtlete arsti otsuses? Siis pöörduge teiseseks nõustamiseks kiiremas korras tasulistele vastuvõtudele: www.fertilitas.ee, www.slmeedik.ee, www.medicover.ee jm. Tartus Elite Erakliinik jm.
Kui kusagil ei ole näha loote südamelööke ja loote liigutusi, siis tuleks kiiremas korras teostada emaka õõne puhastus narkoosis. Jääda ootama verejooksu
ei ole mõistlik.
Erakorralist arstiabi vajate siis, kui:
-kehatemperatuur tõuseb üle 38,5
-tekib günekoloogiline verejooks 1 side tunnis 3 või enama tunni jooksul
-ravile allumatu alakõhuvalu
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Röntgeni mõju lootele ja hematoom

Tere Lp.Doktor,
Kõigepealt tänan Teie töö ja konsultatsioonide eest!
Olen 33.a.vana, neljas rasedus (6näd.) - kaks last, kolmas rasedus peetunud. Mul on seoses rasedusega kaks küsimust:

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, Kuna teile otsest kiiritust ei langenud, siis ei tohiks küll sellest midagi olla. Jalgrattaga sõita ja vahekorras võite olla. Rasedus pole haigus. Edu teile. drKadastik

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: