1. menstruatsioon pärast keisrilõiget 12.12.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Keisrilõikest oli möödas 5 nädalat, kui hakkas midagi päevade taolist, kuigi verd tuli tavalisest veidi vähem. Kestis see 6 päeva, nagu ikka. Kuid kolme päeva pärast tuli jälle üks törts. Kuskilt ei valuta, haav kenasti paranenud. On sellised imelikud päevad normaalne? Ja ega sellest midagi halba ei ole, et nii ruttu pärast operatsiooni? (Toidan rinnaga!)

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Sel ajal on võimalik,et tuleb menstruatsioon.Samas rinnaga toitmise ajal võib tsükkel olla ebaregulaarne ja mitte sellise verehulgaga nagu varem oli. Lõplikult tsükkel reguleeruballes siis kui olete toitmise lõpetanud. Reeglina tuleb menses palju hiljem peale sünnitust kui toidate last, samas mõnikord võib tulla menstruatsioonitaoline veritsus nagu teil sel ajal.Kui milleski kahtlete,minge arsti juurde.