rasestumine. 26.01.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere. Mul selline küsimus. Võtsin päris pikalt pille 6a. Nüüd otsutasime elukaaslasega, et oleks õige aeg laps saada. viimased päevad algasid 25.12 ja lõppesid 28.12 ( pille uuest tsüklist enam võtma ei hakkanud). arvutasin välja ka ohtlikud päevad ja olime selle ajal ka vahekorras. olen kuulnud et paljudel jääb tsükkel peale pillide võtmist mingiks ajaks täpselt samaks. Enne pillide tarvitamist oli mul tsükkel väga ebaregulaarne. Kui aga jätkata sama tsüklit, mis oli pillidega oleks päevad pidanud algama 22 jaanuaril aga tänaseni ei ole neid tulnud( 5päeva on üle). Tegin täna hommikul rasedustesti aga see oli negatiivne. Mingeid nö. raseduse tunnuseid mul ka ei ole- ei oksenda, rinnad ei ole valusad.Kas peaksin pöörduma arsti juurde ? või mis võib olla põhjuseks,et mul päevi veel ei ole?
Etttänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite märkida oma vanuse.
See on tavline, et pikaajalise antibeebipillide kasutamise järel menstruatsioonid ei taastu koheselt. Üheks põhjuseks on väga õhuke limaskest, mis on antibeebipillide toime ja teiseks ovulatsioonide taastumine, sest antibeebipillide tarvitamise ajal ovulatsioone ei toimu. Teil ei ole ovulatsioone olnud 6 aastat. Nüüd sõltub munasarjadest, kui kiiresti ovulatsioonid taastuvad. Seetõttu ei pruugi ka kohe saabuda rasedus. Mõningatel juhtudel läheb aega 3.-6. menstruaaltsüklit.
Soovitused:
-korrake rasedustete 1 kord nädalas, kui menstruatsioon ei ole tulnud vähemalt 36. päevaks
-ostke apteegist ovulatsioonitestid ja tehke neid õpetuse järgi
-kasutage intiimpesuks 2x ööpäevas koos partneriga apteegi intiimpesugeeli Lactacyd
-hakake tarvitama rasedate vitamiine
-broneerige naistearstile plaaniline aeg juhul, kui Te pole rasestunud 6 menstruaaltsükli jooksul kui olete üle 25-aastane, kui olete alla 25-aastane, siis 1 aasta jooksul, viljatu paarisuhte uuringuteks
-broneerige plaaniline aeg naistearstile ka siis, kui menstruatsioon ei taastu üle 6 nädala või pikma aja jooksul.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt