duphaston ja oksendamine 27.12.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

mul oli juulis raseduse katkemine 6.nädal. hetkel olen 13.nädalat rase. arst kirjutas kohe kui selle rasedusega vastuvõtule läksin (5.nädal) duphastoni 2x10mg päevas.
Küsimus: õhtuti on tihti väga halb olla ja on ka oksendamisi. Kui tableti võtmisest on möödas pool tundi ning peale seda oksendan, kas peaksin tabletti uuesti võtma või mitte. või peaksin võtma ainult pool? kui kiiresti duphaston maos imendub?
määrimisi selle rasedusega olnud ei ole. vahest on õrn päevade moodi valu.

Tervitades,
Helen

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Helen!
Unustasite kirjutada oma vanuse.
Teie ravi saab korraldada ainult Teie haigust tundev ja uuringute vastuseid omav arst.
Kas juulis katkenud raseduse põhjus selgus? Kas Teil oli tõestatud kollakeha hormooni puudulikkus?
Saate esilehelt lugeda korduvate raseduste katkemise kohta:
Korduvaks ehk rekurrentseks ehk habituaalseks raseduse katkemiseks peetakse kolme või enamat järjestikust iseeneslikku raseduse katkemist enne 22. rasedusnädalat või kui loode kaalub raseduse katkemise ajal vähem kui 500g.

Saan Teie kirjast aru, et Teil on katkenud 1 rasedus varajases järgus. Nii, et tegemist ei ole habituaalsete abortidega.
Duphastoni kohta on erinevaid arvamusi. Vahel juhtub, et arst kirjutab ravimi "enda ja patsiendi rahustamiseks". Kuna ei ole teada, mis soost on loode, siis kontrollimatu ravimi ordineermine ei ole alati õige.
Ärge juurde ravimit võtke. Kõige sagedasem raseduste katkemise aeg enne 12. nädalat, on Teil möödas.
Soovitused:
-säilitage rahu, konsulteerige psühhholoogidega või raseduskriisi nõustajatega
-ostke apteegist käsimüügi ravimeid iivelduse, oksendamise ja rahutuse vastu
-külastage loenguid rasedatele
-kasutage apteegi intiimpesugeeli Lactacyd 2 korda ööpäevas
-tarvitage rasedate vitamiine, kus on kõik vajalikud ained
-ravi kohta küsige põhjendusi ja lisainformatsiooni oma raviarstilt
-kasulik on teisene arvamus koos raseda passis sisalduva informatsiooniga
-rasedate ravijuhendi järgi on kuklavoldi uuring kuni 13+6, kui ei ole probleeme, ehk oleks arukas "ravi" alandada või lõpetada, sest hakkavad toimima platsenta hormoonid.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt