Raseduse ajal saunad? 20.11.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Minul on järgmine mure. Sain just teada, et olen u. 5ndat nädalat rase (esimene rasedus), aga just mõned päevad enne käisin veekeskuses. Käisin seal mullivannides, auru- ja infrapunasaunas. Saunas ei olnud korraga just kaua (kummaski u 10 min ja nii paar korda veekeskuses oldud aja jooksul). Olen lugenud et saunas käimine ei ole just raseduse alguses hea. Kas on muretsemiseks põhjust?

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui te tundsite end hästi, siis võite ka edaspidi käia ujumas. Infrapunase sauna kohta on vastukäivad soovitused. Seega ei julgeks väga soovitada, samas ühekordne käimine nagu teie seda tegite ei põhjusta kindlasti midagi halba teie tulevasele lapsele. Seega muretsemiseks pole küll põhjust. Dr Kadastik