Kui ohtlik on Doxitin lootele? 09.11.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on rasedust 7 nädalat ja 5 päeva. Raseduse 4. nädalal võtsin ureaplasma raviks ravimit Sumamed (2 päeva) ja 5.-6. nädalal Doxitini (9 päeva), kuna ei teadnud, et olen rase.
Arst ei avaldanud arvamust teemal, kas rasedus tuleks katkestada või mitte. Ütles vaid, et selliste ravimite võtmine raseduse alguses, kui arenevad välja kõik loote elutähtsad organid, on väga riskantne. Ravimiinfost ja ravimi pakendi infolehelt olen lugenud, et võib kahjustada loote luude arengut ja mõjutada hammaste värvi. Mida see tähendab? Kas te oskate öelda kui suur võib olle risk, et on tekkimud nimetatud kahjustused.
Mul on järgmine vastuvõtu aeg reedel 16.11, selleks ajaks peaksin otsustama, kas võtta rasedana arvele või minna katkestama. Kahjuks puuduvad mul piisavad teadmised, mille põhjal seda otsust teha. Lisan veel, et mul on esimene ja oodatud rasedus.

Tänan iga info eest.
Kristel

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kindlalt on raske öelda,kas on kahjustav mõju lapsele või ei. Sumamedi preparaati võib siiski võtta raseduse ajal. Doxycyclinil tõesti risk lootele on suurem. Kas just teie lootele on toime olnud või ei seda ma kindlalt ei saa öelda. Kui jätkate rasedust, siis peab tegema UH uuringud ja jälgima lapse arengut. Dr Kadastik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Genitaalherpes

Olen kümnendat nädalat rase ja sooviksin teada kas genitaalherpese avaldumine naise suguelunditel raseduse ajal on lootele ohtlik.
Nakatumine genitaalherpesesse ei saanud toimuda raseduse ajal, viirus ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Kui suguelunditel on herpeslõõve, siis see ei ole nakkav lootele. Nakkus tekib loote otsesel kokkupuutel lõõbega. (Näiteks sünnitusel tupe kaudu.)Kui nakatumine enne rasestumist, siis see ei ole ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: