Progesterooni tase 08.09.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, mure progesterooni tasemega. Mul toimus 21.08 siirdamine ning 07.08 lasin teha kordustesti, mille tulemus oli HCG 2099 ja progesteroon 28,4 Kas progesterooni tase natuke väike ei ole ning milline on normaalne näit
Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Progesterooni ühekordne määramine ei näita midagi. Väärtuste norm on väga kõikuv. Seda I trimesti norm on 30-106 üh. Kuna teil on siirdamine alles olnud, siis hetke väärtus on teil normis. Dr Kadastik