Ravimi mõju rasedusele 18.08.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Kas on teada( uuritud) mehe puhul viljastumise perioodil kasutatava kolesterooliravimi Sortis mõjust tulevasele lootele.
Ette tänades,
E.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud E.!
Suure tõenäosusega ei ole uuritud, sest see pole vajalik ja ei oma kliinlist tähendust teadusliku rahastamise tarvis.
Meestega on lihtsam: spermatosoidid küpsevad sagedamini kui munarakud ja uuenevad samuti.
Ehk mõtlete pärilikkust tulevasele lapsele. Ka seda on raske uurida, sest geneetilisi haigusi on üle 20 000. Pärilikkuse võimalus on alati olemas, kuid teatud asjad avalduvad vaid valede harjumuste tõttu: suitsetamine, toitumine, elustiil jne.
Naistega on keeruline olukord. Naised sünnivad oma kõikide munarakkude algetega, mis kasvavd ja küpsevad. Munarakke on võimalus kogu elu jooksul kahjustada. Seetõttu tuleks sünnitada enne 35-eluaastat.
Munaraku viljastamiseks on vajalik vaid 1 spermatosoid. Kui viljastamine on toimunud, siis on 1 leidunud.
Tsiteerin meie sädelevat õppejõudu dots. Ilse Kõivu naistehaiguste õppetoolist: "Mehed on viljakad elu lõpuni". (erinevalt naistest).
Seetõttu mehepoolsed faktorid on vähe olulised, kui rasedus on saabunud.
Veelgi rohkem infot saate www.meeste.kliinik.ee või samast portaalist dr.Margus Punab, kes hiljuti kaitses doktoritöö meeste viljakusest.
Võite nõu pidada ka geneetikuga www.novavita.ee.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt, kell 17.40.
Näen, et küsimus on alles saabunud, kell 17.17, kuigi saatsite 18.08.2007 kell 10.33. Palun vabandust, see võib olla pangapoolene tehniline probleem.
Arstid on lepingulised töötajad portaalis arst.ee.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

rasedus

Tere, Jäin rasedaks sellel ajal, kui mees tarvitas antibiootikume Ospen 1000000RÜ tabletid, fenoksümetüülpenitsiliin, 3xpäevas 10 päeva. Kui ravimi infot lugeda, siis rasedad neid võtta ei tohi. Kas, kui ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, kui mees seda ravi kasutas, ja te jäite rasedaks, siis ei ole teada mingit mõju rasedusele, segate ei pea muretsema.-
DRKadastik

Loe edasi

Ravimite mõju rasedusele

Tere,

Plaanime pisiperet, aga mees on kasutanud paar kuud ravimit Pentasa 500mg(toimeaine mesalasiin) ja peab kasutama seda veel umbes 3kuud. Küsimus oleks, kas see ravim võib kuidagi halvasti ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Laura!
Loen ravimi infost:
Spetsiifilise põletikuvastase toimega ravim, mis toimib sooleseina. Pentasa tabletid toimivad spetsiifiliselt pärasooles olevasse põletikulisse sidekoesse.
Loe edasi

Rasedus ja antibiootikum

Tere,
sooviksin teada, milline on antibiootiukumi Unasyn 375mg (Sultamicillinum) mõju võimalikule rasedusele. Infolehel on märgitud vastunäidustuseks rasedus ja ka rasestumise üritamine. See, kas ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. see preparaat on tõesti vastunäidustatud raseduse ajal. Kui olete ikkagi rasestunud, siis jätkake põiepõletiku ravi muu ravimiga. Mõned tabletid ei oma kahjustavat toimet rasesdusele. Kui te võtate ...

Loe edasi

rasedus

Olen 28.a. ja rase. Raseduse vältimiseks kasutasin PHARMATEX tooteid, aga ilmselt seekord ei aidanud. Küsimus oleks, kas ravimid võisid kuidagi lootele kahjulikku mõju avaldada, olin ju vahekorras ka peale ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere Christyna.
Tegemist on lokaalse ravimiga, mis ei imendu ja ei avalda süsteemset toimet. Suure tõenäosusega ei avalda see ravim Teie rasedusele kahjulikku mõju.
Tervitades Aire Sekavin

Loe edasi

Gyno-Pevaryl

Tere!

Olen 8-ndat nädalat rase ning seen kipub kimbutama. Arst määras mulle raviks Gyno-Pevaryl'i tupeküünlad, kuid infolehelt lugesin, et raseduse 1. trimestri jooksul on üldiselt vastunäidustatud.

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Trinity!
1. Lokaalsed ravimid on lubatud, kui saadav kasu ületab riskid
2. On ka teisi ravimeid, ravimfirma kaiseb end
3. lokaalselt, õiges annuses, ei mõju
Naistearst ...

Loe edasi

depressioni ravi

Tere. Olen 4-dat nädalat rase ja olen samal ajal võtnud antidepressaniti - so. Cipramili 20 mg 1 kord päevas. Kuidas võib mõjuda depressiooni ravi Cipramiliga rasedusele?

Tänan!

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

On vastukäivaid arvamusi selle ravimi kohta raseduse ajal. Siiski pigem ei soovitaks võtta seda preparaati.

Loe edasi

Soolenugilised ja rasedus

Millist mõju avaldavad raseduse alguses lootele soolenugilised (naaskelsabad) ning kas on ravimeid, mida raseduse ajal nendest lahtisaamiseks võib kasutada?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

On olemas spetsiaalsed ravimid ja rasedusele ei mõju need, vastupidi kui ravi ei toimu, võib laps nakatuda. Ravi kirjutab kas günekoloog või perearst (see, kelle juures arvel olete)

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: