emakaväline rasedus 28.11.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mul avastati emakaväline rasedus.Operatsiooni ega süsti ei tehtud kuna HCG on nii madal.Kui avastasin et olen nn öelda rase tegin rasedustesti oli pos ja HCG 129.(oli 6 nädal)Viis päeva hiljem hakkas verd tulema ja läksin haiglasse siis oli HCG 24 nüüd on HCG 11 arst ütles et norm. on 4 ja ütles ka et vereanalüüs näitab et on väike põletik.Arst ütles et kuskil 2 kuud peaks turvaseksi tegema ja võtab kõik analüüsid mis võimalik(Ka võimalike suguhaiguste kohta) Minu mure on selles et tahaks teada kui suur on umbes % et emakaväline rasedus võib korduda ja millal võin uuesti üritada?Ette tänades.Kati

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kati.

Emakavälise raseduse kordumise risk on küllaltki suur 10-24 %, see sõltub nii munajuha seisundist, kui sellest kus paiknes eelmine emakaväline rasedus (millises munajuha osas) ja kuidas seda raviti. Peale medikamentosset ravi või jälgimist jääb munajuha avatuks 70-90 % juhtudest. Sünnitusega lõppevaid rasedusi on edaspidi umbes 65 % naistest.

Uuesti rasetumist võiksite proovida, kui olete uuringud põletikunäitajatele teinud ja vajadusel ka ravinud. Soovitavalt võiks tõesti olla vahe kaks normaalset mensest.

Edu teile soovides Aire Sekavin