madal hcg tase 10.08.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere.
Olen 36-aastane naine. Viimased päevad algasid 8. juulil. Varem sünnitanud ei ole, nüüd andsime vaba tee. Arstil ei ole veel käinud, kuna ei viibi see kuu Eestis, kuid 9.augustil lasin teha vereanalüüsi raseduse tuvastamiseks, sest uriinitestid olid neg, viimane näitas hästi nõrka triipu. Hcg tase oli 65.68. Kas see näit ei ole liiga madal arvestades nädalaid? Kas see võib näidata katkemise ohtu? Mul on tuvastatud ka 3 väikest müoomisõlme emakaseinal. Mida saan katkemise vältimiseks teha? Tunnen end muidu hästi, rinnad pakitsevad, väga kerge iiveldus.
Tänan

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kas saan Teie kirjast õigesti aru, et soovite rasestuda ja sünnitada?
Hcg tase 65.68 on ülimadal, mis võib viidata kas väga väikesele rasedusele, peetunud rasedusele või juba täielikult katkenud rasedusele. Üle 5 ühiku viitab raseduse võimalikkusele, ka emakavälisele jm.
Teil on õigus, probleeme on mitmeid: nii vanus, kui emaka müoom, kui kahtlus kompleetsele abordile ehk täielikult iseeneslikult katkenud rasedusele.
Soovitused:
-ostke apteegist rasedate vitamiinid ning juurde foolhapet kuni 1 mg-ni päevas, mis oleks väärarendite vastase toimega
-ostke apteegist intiimpesuvahend Lactacyd, mida kasutage 2x päevas
-tehke rasedusteste 1x nädalas hommikusest uriinist
-järgige rasedate režiimi, ärge tõstke raskusi, ärge tehke koormustreeningut jne.
-kui rasedus ei kinnitu, siis kasutage apteegi ovulatsiooniteste juhendi järgi
-kindlasti pöörduge koheselt naistearstile, kui naasete Eestisse, broneerige aeg juba preagu
Rasedus on kinnitatud siis, kui tupekaudsel ultraheliuuringul on näha loode ja loote südamelöögid. Ultraheliuuringul on loode nähtav siis, kui Hcg on vähemalt 1200.
Vaid aeg annab arutust.
G.Litter, www.naistearst.ee, Pärnu rannast