Beebipillid 12.07.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen kasutanud kolm aastat järjest Jeanine rasestumisvastaseid tablette. Kas nii kaua järjest võib bille kasutada ja kas Jeanine tabletid on sünnitamata noorele 21aastasele naisele ohutud?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Antibeebipillid on ohutud, kuid nagu kõigil retseptiravimitel, on ka neil rida vastunäidustusi ja kõrvaltoimeid, mida arst peab ravimi ordineerimisel arvestama.
3 aastat on lühike aeg ja kaebuste puudumisel ei pea pille ära jätma.
Sünnitamata naistele valitakse madala östrogeensisaldusega ja 3. või 4. põlvkonna gestageeniga antibeebipillid.
Emakakaela punetusega ehk emaka kaela limaskestamarrastusega noortele tuleks eelistada madalalama östrogeenisisaldusega antibeebiplille.
Saate juurde lugeda: www.naistearst.ee-kasulik teada-antibeebipillide kasutamise põhiõtted.
Soovitused:
-külastage naistearsti 1-2 x aastas, et arst saaks Teid nõustada ja vähemalt 1x aastas võtta analüüse põletikele, partneri vahetusel 2x aastas
-külastage perearsti 1x 2 aasta jooksul, et mõõta vererõhku, kontrollida kliiniline veri ja veresuhkur
-kaebuste puudumisel ja sama partneri (suguelu olemasolul) korral võib "retsepti pikendada" ka pereõde, paluge alati nõustamist ja vererõhu mõõtmist
-külastage 2x aastas hambaarsti
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt