Kas ikka rase 09.07.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Minu küsimus oleks siis selline, et kas rasedustest võib näidata ka valesti kui on Kolipisik vms . Saan reedel alles oma günekoloogilt vastuse uuringute kohta kuid tean, et uroloog leidis uriini proovist kolipisiku . Rasedustest aga näitab, et olen rase. Ja kui ohtlik see kolipisik võib nüüd minu rasedusele olla.
Aitäh.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui test on positiivne, siis raseduse olemasolu on suure tõenäosusega. Kui rasedus kulgeb hästi, siis coli bakter ei mõjuta seda antud hetkel. Loomulikult peaks aga seda ravinma, kuna mingil perioodil nt. raseduse ajal võib tekkida neeruvaagna põletik või tekib probleem sünnitusjärgselt (emaka põletik) jne. Dr Kadastik