Ultraheliravi ja streptokokk 04.07.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.

Minu reumatoloog määras mu pôlveraviks ultraheliravi (pôlvevalu on pôhjustatud streptokokk bakterist), hoolimata sellest, et ta oli teadlik, et ma olen rase (rasedust u kuu aega). Täna hommikul käisin esimesel protseduuril ja mainisin seal, et olen rase, sealsed arstid läksid ähmi täis ja keelasid mul uusi protseduure teha. Esimene protseduur, 5 min môlemale pôlvele, jôuti siiski ära teha... Nüüd ma muretsen ja sooviksingi teilt küsida, et kas mul on pôhjust muretsemiseks vôi peaksin ma maha rahunema?

Teine küsimus on streptokoki kohta: seesama reumatoloog määras mulle toidulisandit glükoosi (nimetus oli natuke teine, aga ma täpselt ei mäleta), mida ma peaks kolm tabletti päevas vôtma. Aga nende infokirjas on kirjas, et môju rasedusele ei teata. Selle peale jätsin ma nende vôtmise järele, mis omakorda tähendab, et ma ei ravi hetkel oma streptokokki üldse. Kas ma peaks äkki mône muu arsti juurde pöÖrduma?

Suur aitäh teile juba ette,

lugupidamisega,
Masha

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ultraheli ei ole otseselt kahjulik raseduse ajal ,seega see protseduur ei kahjusta loodet,. Samas ei soovitata seda kuurina teha. Seega muretsemiseks pole põhjust.Kui toidulisandil on märge, et ei teata toimet, siis reeglina ei teatagi seda. Kui võimlaik, siis ei soovitata siiki toidulisandeid võtta raseduse ajal.Teie streptokokk infektsiooni ravi sõltub kaebustest ja kulust. Osad antibiootikumid on lubatud raseduse ajal, seda peab täpsustama, millel on nantud mikroob tundlik. Dr kadastik