rasedus ja hambaröntgen 04.05.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere! minu mure seisneb selles, et tehti hambast röntgenpilt ajal, mil polnud oma rasedusest veel teadlik. mingit tinapõlle kõhule või kilpnäärme ümber ei pandud. pildi tegemise ajal viibisid arst ja õde ise ka samas ruumis, kuid eemal. röntgenaparaat oli selline pisikene, pandi põse juurde ja tehti pilt ( kirjelduse panen sellepärast, et teil oleks ettekujutus olukorrast.Olen käinud ka sellisel hambaröntgenil, kus pidin seisma üksi ruumis ja aparaat oli ka massiivsem aga see oli hoopis teine asi ja ei ole seotud praeguse murega).
viimased päevad algasid 02.01.2007 ja röntgen tehti 29.01. tänaseks on rasedust 17+4. kuklavolt on mõõdetud, mis oli ok (1,2mm), kuklavoldi mõõtmise ajal võeti ka vereproov ja lubati helistada kui probleeme leidub. helistatud pole, et kõik oli siis korras.
nüüd siis närib hinge kohutavalt mure, et kuidas see röntgen võis mõjutada loodet.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Terer. Kui siiani on rasedus kulgenud kenasti ja UH uuring ning muud uuringud on korras, siis ärge muretsege. Rö tehti hamba piirkonda ja mujale see ei levi Dr Kadastik