rasedus ja iiveldus 22.11.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Arsti juures käisin 3. nädalal ning kuna rasedus oli alles imetilluke (vaadati ultraheliga), ei osanud arst öelda, kas tegemist on emakasisese- või -välise rasedusega. Uus aeg arsti juurde on jaanuari alguses.

Nüüd olen 6 nädalat rase ning muretsen sellepärst, et mul ei ole veel kordagi olnud (mitte isegi kerget) iiveldustunnet. Kas see tähendab, et mul katkemise riski? See peaks vist tähendama, et mul ei ole piisavalt rasedus hormioni - progesterooni. Valusid ega määrmist mul ei ole esinenud. Üldse on enesetunne kuidagi väga hea v.a., et emakas oleks nagu toonuses või midagi sellist nagu tavaliselt vahetult enne menstruatsiooni. Taoline menstruatsioonitunne (ilma valudeta, mul ei ole kunagi esinenud valusid ega krampe) on olnud kõik 6 nädalat.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Kas arvan õigesti, et olete otsustanud esmakordselt sünnitada? Õnnitlen Teid! See on normaalne ja hea, et tunnete end hästi. Ei soovita end võrrelda teistega, eriti nendega, kel on palju kaebusi ja negatiivseid kogemusi. Iga inimene on ainulaadne.

Kindlasti ei tähenda iivelduse puudumine progesterooni vähesust. Ka kõikide füsioloogiliste tsüklite 2.viimasel nädalal on ülekaalus progesteroon. Kas olete alati 2 nädalat enne menstruatsiooni tundnud iiveldust? Kindlasti mitte. Vahel on emaka suurenemine ja loote kasvamine naisele tajutav pingena, mida võrreldakse päevadega enne menstruatsiooni. Emakaväliseid rasedusi esineb tunduvalt vähem, kui emakaõõnes paiknevaid ja seal on ka teadaolevad soodustavad tegurid. Ei ole õige pidevalt mõelda eksisteerivatele patoloogiatele.

Kindlasti rääkige oma murest raviarstile. Alles Teid uurides võib lõplikult otsuse teha. Selles võite kindel olla, kõik rasedad muretsevad oma raseduse pärast. See on nii inimlik ja emalikult hoolitsev käitumine.

Hoiduge viirusinfektsioonidest, kontrollige hambad ja kurgumandlid. Olge õnnelik ja rõõmus.

Teile head kontakti raviarstiga ja rõõmsat beebiooteaega soovides,

naistearst G.Litter