Evra plaastrid ja oletatav rasedus?? 24.04.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen juba pikemat aega kasutanud Evra plaastreid(6 kuud). Alati on tsükkel korras olnud aga see kuu pidid hakkama päevad 6 päeva tagasi ja ei midagi?! Ostsin ka rasedustesti, kuid see oli negatiivne. Hommikuti on kerge iiveldus ja pea käib ringi. Arsti juurde sain aja 9 maiks. Kas see võib olla rasedus või on tegu hoopis tsüklihäirega?? Olen 24 aastane!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kindlalat ei oska öelda, kas on tsüklihäire või rasedus. Kui test on negatiivne, siis see ei pruugi ka kindel olla, kuna väikest rsasedut test ei näita. Usun, kui te lähete 9 mail arsti juurde, siis ongi paras aeg täpsustada. Uriinitseti soovitaks korrata nädala pärast uuesti.DR Kadastik