tume voolus 21.11.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Üritasin eelmises tsüklis rasestuda, võtsin isegi Cerofeni, nüüd on selge, et see ei õnnestunud. Tsükli teisel poolel esines häiriv ootamatu kõhuvalu. Kaasnes tupeseen, mida sai ravitud tupeküünaldega. Menstruatsioon algas tumepruuni voolusega. Järgmisel päeval oli vereeritus normaalne, kestis 2 päeva. Veel järgmisel päeval esines tume, peaaegu must eritis ja täna on kõik vist peaaegu läbi. Kas midagi on valesti? Peaksin ma tundma muret oma tervise pärast? Sooviksin üritada rasestumist taas järgmistes tsüklites.

Ette tänades vastuse eest K.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Lugupeetud K.

Kui valulikkus ilmnes peale ovulatsiooni , tsükli teises pooles, on arvatav valulikkus tingitud munaraku vabanemisest munasarjast.

Kui rasestumatus on tingitud anovulatsioonist, võib järgmisel tsüklil uuesti kasutada Seropheni , tihti ka ravimiannust veidi tõstes. Tavaliselt jälgitakse ultraheliga follikli(te) kasvu ja emaka limaskesta paksust ning kui nad on saavutanud oma vastava suuruse, süstitakse ovulatsiooni esilekutsuvat ravimit. Kuna folliiklid lõhkevad, (vabaneb munarakk) toimub ovulatsioon ja naine võib tunda seda valuna.

Pöörduge oma naistearsti poole, et proovida järgmises tsüklis uuesti ovulatsiooni stimuleerida. Mitte alati ei õnnestu rasestuda juba esimeses tsüklis. Edu Teile!

Tervitades Aire Sekavin