alkol enne rasedusest teada saamist 30.03.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 27 a vana. Täna selgus, et olen alles mitte rohkem kui 2 nädalat rase. Selle kahe nädala jooksul on mul olnud kahjuks pea igal õhtul erinevaid üritusi, mille käigus olen ka enamsti vähemal korra ka suuremal määral veini pruukinud. Nüüd olen väga mures... kas see võib olla avaldanud mingit mõju tulevasele lapsele? Kui suur tõenäosus selleks on?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

tere. Üsna sageli on jäetud rasedaks ja avastatakse peale alkoholi tarbimist, et ollakse rase. KUi rasedus kulgeb hästi, siis aine toimet lapsele on raske ennustada. oluline on teha kõik vajalikud uuringud, mis ettenähtud rasedusega arvel olles. Dr Kadastik