rasestumine ja vererõhk 07.02.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere Dr. Kadastik,

Olen väga mures sellepärast, et rasestusin sellel ajal, kui võtsin vererõhku alandavat ravimit Tarka 180mg/2mg, mis sisaldab verapamili hydrocloridum/trandolaprilum. Saades teada rasedusest, lõpetasin kohe ravimi võtmist, arstile on aeg alles poolteist nädala pärast. Kuna ravimi infolehes on kirjas, et raseduse plannerimisel tuleks teavitada arsti, siis on mul hirm, kas sellest ravimist võivad tulla mingid pahad tagajärjed. Seda rohtu olen saanud üldse 1,5 kuud. Väga loodan, et aitate minu hirmud peletada.

Ette tänades vastuse eest,

Murelik

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Antud rohu ohutust pole raseduse ajal kindlaks tehtud, sellepärast tuleb ravi raseduse ajal katkestada. Ohtlikum on ravim just raseduse II ja III trimstris. Kuna teie olete rohtu võtnud raseduse algul ja lühiajalilselt, siis sellest probleemi ei tohiks teil olla. Dr Kadastik