Diclofenaci tarvitamine raseduse alguses 13.01.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere Dr. Litter,

Sooviksin teada, kas diclofenaci tarvitamine valuvaigistina raseduse esimestel nädalatel võib esile kutsuda mingeid tüsistusi? Tarvitasin diclofenaci ("diclofenac ratiopharm") seljavaludega (lihasevalud) u 1 x päevas hommikuti peale sööki umbes 1 nädala jooksul.

Lugupidamisega ja ette tänades

Liisa

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Liisa!
Olete tarvitanud Diclofenaci väga madalas annuses ja lühiajaliselt. Sellest ravimist tüsistused on ebatõenäolised.
Kui loete arstide vastuseid, siis on mure oma raseduse alguse pärast tavapärane. Kõik sotsiaalsed emad muretsevad oma raseduse kulu päras.
Rasedate jälgimise juhendis on ravimite loetelu, kus on tõestatud kahjustused. Need on enamasti onkoloogilised ja muud tugevatoimelised ravimid. Vt. www.ens.ee.
Külastage emadekooli loenguid rasedatele.
Soovin Teile õnnelikku rasedusaega.
G.Litter
www.naistearst.ee