raseduse plannerimine ja treening 18.11.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere, olen 27.a. naine ja oleme mehega planeerimas esimest rasedust, tabletide Logest võtmise lõpetasin 29.10. töötan koolis kehalise kasvatuse õpetajana (täiskoormus) ja lisaks annan nädalas 6 tundi siseratta treeninguid ja juhendan vesiaeroobika tunde (2 tundi). kas peaksin vähendama oma töökoormust, et rasestuksin või ei ole treeningkoormusel ja rasestumisel seost. Kui rasestun, kas tohin jätkata siseratta treeningute andmist (suur koormus, pulss tunnis kuni 170)?
tänan vastuse eest.
Merle

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Seni kuni soovoite rasestuda, siis küll ei peaks oma koormust vähendama. Kui olete rase, siis oleneb teie tervisest. Raseduse ajal ei tohiks enam väga pingutada, samas mõõdukas koormus on alati teretulnud. Dr Kadastik