unepuudus 17.11.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22 aastane ja 32 nädalat rase. Rasedus on kõik väga hästi kulgenud, pole olnud eriti iiveldust ega oksendamist üldse. Analüüsidega ka kõik korras. Aga mind vaevab unepuudus või tähendab öösel küll tahaks hirmasti magada, aga jalad on väga vastikult rahutud. Mis ei lase magada, pean lihtsalt öösel ringi kõndima. Jala krampe ei ole aga lihtalt rahutud või sellised pinges. Õhtuti hoian jalgu üleval pool ja päeval jalutan väljas. Ei oskagi nagu aru saada mida peaksin tegema, või kas saab üldse midagi teha. Aitäh!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Soovitaks juua rahustavaid teesid ja võtta magneesiumi ja kaltsiumi tablette jalgade lihaspingete tõttu. Need saate osta apteegist, öelge, et olete rase. DR Kadastik