Probleemid rasestumisega 20.09.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 31 aastane, abielus, siiani edutult rasestuda üritanud juba peaaegu viis aastat. Uuringutest tehtud laparaskoopia munajuhade läbitavuse kontrollimiseks (3 aastat tagasi), hormoonidest LH, FSH (mitu analüüsi, viimane mõned kuud tagasi) - kõik arsti sõnul ideaalses korras. Põletikutekitajaid ei ole samuti leitud, UH ka mingisuguseid anomaaliaid ei näita. Menstruatsioonitsükkel korrapärane, 23- 25 päeva. Mehe proovid samuti korras. Arsti sõnul ei tohiks takistust rasestumiseks olla. Kas on võimalik, et viljastumine küll toimub, kuid probleemiks on viljastatud munaraku pesastumine? Kas mõni täiendav uuring või analüüs võiks sellist probleemi näidata? Ma ei ole siiani taibanud seda oma arstilt küsida, olen usaldanud tema sõnu ja tehtud uuringuid, et olen täiesti terve ja viljastumisvõimeline. Korduvad UH uuringud on näidanud, et muutused emaka limaskestas toimuvad tsükli jooksul täiesti normaalselt. Kas probleem võib olla madalas progesterooni tasemes - sellest ei ole arstiga eraldi juttu olnud, ilmselt võin eeldada, et põhjalike uuringute käigus on selle tase nagunii määratud või peaks selle analüüsi siiski eraldi tegema?
Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kas saan õigesti aru, et Teil pole kunagi olnud rasedusi?
Sellisel juhul pn probleem keeruline, kuna mitterasestumise põhjusi on sadu.
Kuna olete 5 aasta jooksul läbinud mitmeid uuringuid ja pole rasestunud, siis tuleks alustada inseminatsioonist, ehk mehe pestud sperma viimisest läbi emaka kaela, välistamaks sobimatuse ja kaelafaktorid. Kui Te ka siis ei rasestu on vajalik kehaväline viljastamine.
Üliharvadel juhtudel on probleemiks ka veregruppide harva esinevad alagrupid jm. Sellise probleemiga tegelevad verejaamade arstid. Erinevates süsteemides on üle 18 veregrupi.
Soovitan pöörduda viljatusega tegelevate kliinikute poole Tartus Naisteakliinik või Erakliinik Elite, Tallinnas Keskhaigla või Nova Vita Kliinik.
G.Litter
www.naistearst.ee