looteveeuuring 12.06.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

tahaksin teada, kas naisele, kel on 35 eluaastast puudu paar kuud, tõesti looteveeuuringut ei tehta? Samas on double-test on korras ja muid näidustusi peale vanuse tõesti ei ole. Kas patsiendil on õigus selleks soovi avaldada ja kas arstil on õigus ka keelduda? Kui suur on näiteks Downi sündroomiga lapse sündimise risk sellises vanuserühmas? Või on see siiski väiksem kui võimalus, et rasedus looteveeuuringu tõttu katkeb?

Tänan Teid väga juba ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Eestis kehtiva raseduse jälgimise juhendi järgi on 1. näidustus amniotsenteesiks raseda vanus alates 37. eluaastast.
Nii, et Teil ei ole vanuse näidustust. Naistearst on kohustatud jälgima ravijuhendit.
Saate sellega tutvuda Eesti Naistearstide Seltsi kodulehelt www.ens.ee.
Omal soovil võite pöörduda erakliinikusse ja paluda uuringut omal soovil ise tasudes. Kui olete Tallinnast, soovitan Nova Vita Kliinikut, neil on ka kodulehekülg olemas.
Nova Vita Kliinikus võtavad vastu ka geneetikud, soovitaksin registreeruda geneetiku vastuvõtule, kes selgitab Teile täpselt väärarendite riske Teie paaril.
G.Litter
www.naistearst.ee