rasestumine 17.05.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Nii siis, ma lõpetasin pillide võtmise.....esmaspäeval (õhtul) võtsin viimase antibeebipilli (Logest) ja teispäeval (õhtul) olin kaitsmata vahekorras. Jätsin pooleli täpselt paki keskelt, seega on päevadeni veel aega paar nädalat.
Tahaks teada, kas ma võin olla rase......millal võib rasedusetest vastuse anda mu küsimusele? Mitu päeva enne menstruatsiooni on suurem tõenäosus rasestuda?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui te jätsite pillid pooleli pakki lõpetamata, siis mõne päeva möödudes peaks teil tulema veritsus. Võimalik ka rasedus. Uriini raseduse test näitab seda kõige varem 10-14 päeva möödudes, vahel ka veelgi hiljem, seega kui uriini test on negatiivne, siis korrata see nädala pärast veelkord.. Verest test näitab pisut varem(umbes 7-9 päeva )Dr Kadastik