Emakakaelapõletik ja rasedus 03.05.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul avastati emakakaelapõletik. Märtsi keskel tehti ka biopsia. Arst ütles, et on toimunud tugevad muutused emakakaelal, kuid midagi pahaloomulist polevat. Käskis kusagil mai keskel uuesti tulla, et veel mingit analüüsi teha.
Nüüd aga tegin rasedustesti ja see oli positiivne (kuigi joon oli heledam kui kontrolljoon).
Mida teha?
Kas võib tegu olla emakavälise rasedusega?
Kas emakakaelapõletik võib ohtu seada raseduse, lapse tervise, minu tervise?

Ette tänades 24 aastane neiu.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Neiu!
1. Kui menstruatsioon ei tule, tuleb rasedustesti korrata hommikusest uriinist.
Menstruastiooni peetust loetakse alates 36. päevast, sest 35-päevased menstruaaltsüklid kuuluvad normi hulka. Ehk tegitegi rasedustesti liiga vara.
Korrake rasedustest kindlasti 36. päeval ja pöörduge naistearstile.
2. Rasedustest näitab rasedust organismis, kus rasedus paikneb, seda saab täpsustada tupekaudsel ultraheliuuringul.
3. Emaka kaela põletik ei mõjuta loodet ja ei põhjusta raseduse katkemisi.
Küll aga vajate pidevat jälgimist ja peale sünnitust tuleks emaka kael kas "kõrvetada" ehk teostada diatermokoagulatsioon või vajadusel eemaldada kahjustatud osa ehk teostada konisatsioon edasise pahaloomulisuse vältimiseks.
4. Ehk kutsusti Teid tagasi papilloomiviiruse- HPV analüüsiks?
5. Otsuse oma raseduse kohta teete vaid Teie, naistearstid on konsultandid ja aitavad Teid Teie otsuses.
G.Litter
www.naistearst.ee