Nova Ring 17.01.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
On juhtunud 2 asja:
1) Jäin Nova Ringi paigaldamisega hiljaks ca 14h.(29.12 õhtu asemel paigaldasin 30.12. hommik). Vahekorras olin 27; 28; 29 dets). ( Sealt edasi nädal kasut. lisa kaitset).

2) 15.01 õhtul oli rõngas välja kukkunud, märkasin seda ca 20h pärast. Asetasin rõnga siis tagasi.
Muidu peaks ringa välja võtma 19.01 aga infolehel on kirjas, et hoida 7 päeva...

Mida soovitate teha?
Kuidas kommenteerite resedusvõimalust?
(Kõht nagu kisuks kergelt krampi).

Ette tänades,
Virge

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Virge

Kui pidite rõnga eemaldama 19.01, siis võiksite mitte teha tavapärast 7 päevast vahet, vaid asetada kohe uue rõnga.
Paluge oma raviarstilt võimalusel nn ''nuvaringi kell'' -see tuletab Teile meelde, millal peate rõngast vahetama.
Suure tõenäosusega ei ole Te rasestunud, kuid kui menstruatsiooni ei tule tavapärasel ajal, tehke hommikusest uriinist rasedustest.
Edu Teile soovides Aire Sekavin