Rasestumine 12.12.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 25aastane, oleme üritanud beebit saada 1,5 aastat. Käisin oktoobri alguses laparoskoopial, arst ütles, et munajuhad on kenasti läbitavad ja kõik korras. Vereanalüüs ja hormoonid olid samuti korras. Viimased päevad olid 4-8.11 praegu pole uusi veel alanud. Tsükli pikkuseks on mul 35-39 päeva, kaks korda on elus päevad ka ühel kuul vahele jäänud. Rasedustest oli 8.12 negatiivne. Hetkel tunnen alakehas aeg ajalt kergeid krampe, eriti tunnen neid peale wc käimist, vahel on veidi pearinglust, muidu on enesetunne hea. Küsin, millal võiksin teha rasedustesti uuesti ja kas see test, mille ma 8.12 tegin, oli liiga vara tehtud või on üsna tõenäoline, et ma pole rase ja tegemist on tsüklihäirega? 8.12 õhtul oli mul hästi kerge määrimine, mis kohe ka lakkas.
Kas peale laparoskoopiat on üldse võimalik nii ruttu rasestuda?
Ilusat jõuluaega!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Peale laparoskoopiat tuleks proovida koheselt rasestuda. Loodetavasti on mees androloogil kontrollitud ja mehepoolsed probleemid välistatud.
Normaalsed m. tsüklid on 21 - 35 päeva. Alates 36. päevast negatiivse rasedustesti puhul on tegemist m. tsükli häirega. Pikkade m. tsüklitega on rasestumise võimalus madalam, sest ovulatsioone aastas on vähem.
Soovitan osta apteegist ovulatsioonitestid, järgida õpetust ning määrata kodus, millal toimuvad eeldatavad ovulatsioonid.
Korrake rasedustest 1x nädalas, kui menstruatsioon ei tule. M. tsükli häire korral pöörduge naistearstile.
G.Litter
www.naistearst.ee