Öised kõhuvalud 19.09.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen 24 aastane, raseduse pikkus on arvates viimastest päevadest umbes 5 nädalat (viimased päevad algasid 18. august). 16. september tegin testi ja see oli positiivne. Tegemist on esimese rasedusega, enne seda võtsin 4,5 aastat rasestumisvastaseid vahendeid. Rasestusin teisel kuul pärast tablettide ärajätmist.

Probleem on selles, et viimase nädala jooksul on mul kolmel ööl (mitte järjestikku) olnud kõhuvalu - ärkan selle peale, et on hirmus valus. Selline tunne on, nagu oleks sees midagi krampis. Valu on selline tuim, nagu toidumürgituse puhul, samas kõht lahti ei ole. Valu kestab umbes 10-15 minutit ja kõhtu masseerides valu leevendub ja lõpeb. Olen kuulnud, et mõningane päevade laadne valu võib raseduse alguses olla normaalne, sest emakas kasvab. Kuid see valu on tugev ja väljakannatamatu - võtab lausa pisara silma. Arstile sain aja nädala lõpuks. Muid kaebusi (iiveldust, määrimist näiteks) hetkel ei ole. Mis võib olla sellise valu põhjus? Kas see võib viidata emakavälisele rasedusele või raseduse katkemisele?

Britt

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Britt.
Igasugune tugev valu raseduse ajal vajaks täpsustamist. Soovitan ikkagi pöörduda kohe arsti poole. Kui Teid oma tohter ei saa varem vastu võtta , pöörduge valvearsti juurde. Valu võib viidata ka emaka välisele rasedusele, munasarja kollaskeha tsüstile jm.
Edu Teile soovides Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

mure

Tere.
Sooviksin teada, kas varahommikused kõhuvalud on raseduse ajal normaalne nähtus? Rasedust on 10. nädalat ning kõhuvalud on olnud viimased 3-4 nädalat. Muu üle ei kurda peale selle, et kuna ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Kui ebamugavus allkõhus on vaid hommikuti, tuleks mõelda:
-kõhukinnisuse prbleemidele
-gaaside peetusele
-valule peale vahekorda jm.
10.-14. rasedusnädalal ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: