steriliseerimine 09.10.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 29 aasat vana. Laps on 1 aastane, teisi lapsi ei ole. Sünnitus lõppes ebaplaanilise keisrilõikega. Rohkem lapsi ei soovi. Kardan väga uuesti rasestuda, ei usalda teisi rasestumisvahendeid, tahtsin isegi mehega lahutada. Kui võetakse muudatused seaduses sooviksin lasta steriliseerida ennast. Mida kujutab endast naise steriliseerimine? Kas on mingit ohtu tervisele? Kas on see efektiivne rasestumisvastane vahend?

Tänud ette!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere1 Hetkel on seadus selline, et vanus steriliseerimiseks peab olema 35 ja üle selle või laste arv 3. Samas lähi ajal on oodata muudatusi selles osas.

Sterilisatsiooni all mõeldakse tagasipöördumatut muutust organismis. (rasestumatuse osas). Võimalusi on 2: munajuhade läbilõikamine või klipside asetamine. Klipse saab ka eemaldada ja reeglina vajatakse ka munajuhade plastilist operatsiooni. Rasestumise võimaus sel juhul mingil määral on olemas. Meie riik ei ole nii rikas, et nii palju lõikusi teha saaks. Seega peaks arvestama tagasipöördumatu operatsiooniga. Seniks soovitaksin teile pille. Sterilisatsioon ise pole organismile kahjulik.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

steriliseerimine

tere.Olen 38a,3lapse ema.olen võtnud triregol tablette,nüüd olen võtnud mõttesse lasta ennast steriliseerida.Praegu on tsükkel väga korrapärane.Neiuna ja ka spiraaliga olid päevad 7päeva ja vere rohked.Kardan ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere E.K.
Munajuhade läbilõikamine ei muuda menstruaaltsüklit. Seega, kui Teil enne pillide kasutamist olid pikad vererohked menstruatsioonid, on võimalik, et peale pillide kasutamise lõpetamist ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: