Rasedus ja sünnitus 21.04.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Vanust on mul 33 aastat. Mulle tehti double test ning selle tulemusena saadeti mind lootevee uuringutele. Saatekirja peale on kirjutatud "Trisoomia 21 risk 1:60". Olen ennast juba haigeks muretsenud, ei tea, mida see minu lapse jaoks tähendab. Kui saatekirjal on kirjas, et risk on 1:60. Kas see tähendab, et minu lapsel on selline risk olla haige testi tulemusena või on risk üle-üldiselt selline ning meie jaoks on veel suurem? Kuidas mõjub lootele aga veel minu praegune suur stress?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Laborid, kes tegelevad Double jt. testidega, on välja töötanud kirjalikud infolehed patsiendile.
Vastus tähendab seda, et Teie risk sünnitada trisoomiga (Downi sündroomiga) laps on 1 sünnitus 60 sünnituse kohta. Sellise tulemusega võiks iga 60-s vastsündinu olla riskigrupis.
Kui määratud markerite tulemuses on normist kõrvalekaldeid, siis tõenäosus sünnitada terve laps on Teil keskmisest väiksem. POSITIIVNE TULEMUS EI TÄHENDA TINGIMATA HAIGE LAPSE SÜNDI. Küll aga kuulute Te kõrgenenud riskiga naiste gruppi, kes vajab edasist uuringut.
Saadud tulemus on statistiline ning sõltub suurel määral algandmetest, eelkõige õigest raseduse suuruse hindamisest. Mida rohkem on testis kasutatud tõeseid lisaandmeid, seda objektiivsem on hinnang.
Kas olete äkki suitsetaja?
AC-ga, lootevee uuringuga selgub 100% vastus ja saate teada ka loote soo.
Soovin Teile hingerahu, õnnelikku beebiootust ja head kontakti raviarstiga.
Pidev stress mõjub kõigile, nii Teile, kui Teie lootele , kui Teid ümbritsevatele halvasti. Olete ju minuga nõus, et asjatu muretsemine Teid ei aita. Olete tubli, et tegite esimese sammu stressi leevendamiseks ja küsiste nõu.
G.Litter
www.naistearst.ee

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Sos pill

Tere! Olin kaitsmata vahekorras 05.11 kella 22 paiku ja võtsin sos pilli 06.11 kella 11 paiku kas peaksin siiski muretsema? Teist last veel ei sooviks kuna esimene alles kahe kuune ja sündis keisriga. ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 22-aastane

Loen kirjast, et laps on 2-kuune. Kas toidate rinnaga vähemalt 6x ööpäevas? Reeglina rinnaga toitmise ajal esimestel kuudel ovulatsioone ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: