alkohol ja rasedus 24.09.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Laps sai eostatud puhkuse ajal, mil jõin palju veini. Lugesin siitsamast, et munaraku arnemise tõttu loeb ka kaks viljastumisele eelnevat nädalat. Seega jõin kahe nädala jooksul enne ja kaks nädalat peale rasestumist kokku nelja nädalaga ~ 7,5 liitrit veini ja vahuveini. Mõnel päeval üldse mitte ja mõnel rohkem. Nüüd kus rasedus oli 7 nädalt käisin ultrahelis. Arst ütles, et kõik paistab välja õige ja korras. Endal ikka mure - kas peaks tegema mingeid lisauuringuid? Kui ohtlik selline kogus ikkagi on?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Reeglina kui oleks loote kahjustus olemas, siis raseduse areng ei oleks olnud korras. Kahjustuse puhul reeglina rasedus katkeb väga varases järgus. Arvan, et muretsemiseks pole põhjust. Tervitades dr. Kadastik