9-10 nädal 15.02.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mind piinavad mõned küsimused,aga arstile lähen alles järgmine kuu.Äkki saakain siit vastuse?
Olen 9-10 nädalat lapse ootel ja see on kolmas rasedus,ning teine sünnitus.
Mulle ütles ämmaemand,et mu hemoglobiini tase on normaalsest kõrgem.Nimelt,pidi norm. olema naistel 120,aga minul on 154.
On see ohtlik ja millest see tõus?Tavaliselt on olnud vastu pidi,liiga madal.
Teine asi mis mind piinab on võetud proov emakakaelast.Selle vastus näitas väheseid muutuseid,aga mis selle põhjuseks ei osanud ämmaemand seletada.
Kas teie oskaksite tuua näiteid mis võib tuua muutused emakakaelale??

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Ühekordne Hgb kõrgem tase ei näita alati patoloogiat. Soovitan korrata hemoglobiini uuesti. Kui Teil esineb iiveldust ja oksendamist, on hemoglobiini sisalduse tõus ainult näiline, kuna organismis on vähem vedelikku.
Emakakaela rakkudes olenevad muutused võivad olla põhjustatud mitmetest asjaoludest: põletik, viirused jne. Kui Teie eelnevad emakakaela analüüsid on olnud korras, arvan et muretsemiseks ei ole põhjust. On võimalik, et emakakaela rakud on muutunud ka lihtsalt rasedusest. Oma arst oskab Teile analüüsi nähes kindlasti täpsemalt öelda.
Ilusat rasedusaega soovides Aire Sekavin