rasestumine 24.01.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Eks seda küsimus on küsitud sadu kordi ja ma põhimõtteliselt saan aru, et rasestumise kõige tõenäolisem aeg on ovulatsiooni perioodil. Mul on selline küsimus, et kas resadeks võib jääda ka teisel ajal, kuigi ehk see tõenäosus on väiksem, me tahame mehega mõlemad last, kuid käsu peale ei saa ju selliseid asju teha. Ja on ju tegelikult mõttetu oodata nüüd ovulatsiooni, et siis tegutsema hakata. ma ei tea, ehk ma rahunen natukene kui tean, et rasestumine on võimlik absluutselt igal ajal, kuid erineva tõenäosusega. Ja võibolla on tõesti aeg, kus 100% on rasestumine võimatu!
Tänan teid!
Lugupidamisega, emaks sooviv tütarlaps:)

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Loomulikult on parim rasestumise aeg ovulatsiooni ajal, mis reeglina on tsükli keskel. Ovulatsiooni aeg on 14 päeva arvestades oodatavast mensest tagasi. Sellest ajast 3 päeva ettepoole ja 3 päeva tahapoole on soodne aeg. Kunagi ju teata täpselt millal see toimub. Seega arvestades kokku 7 päeva. Samas on naisi, kes rasestuvad hoopis mitte just neil päevil. see on sellest, et organismis võivad esineda ka lisaovulatsioonid ja üldse organism on ettearvamatu. Seega on võimalik rasestuda ka vahetult enne mensest ja vahetult peale mensest, kuigi tõenäosus on väiksem.Dr Kadastik