beebiootel 30.12.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 30a ja esmakordselt beebiootel (läks isegi nii hästi,et esmakordsel proovimisel õnnestus viljastuda,eelnevalt kasutasin kuni tänavuse aasta juulini rasestumisvastaseid tablette Minulet,hiljem lihtsalt kasutasime teatud päevadel muid vahended).Viimane tsükkel oli 20nov.,25dets.hakkas määrima (sidemele tuli nats pruunikat koostist ),läksin kohe valvearsti juude kus valvearst kontrollis mind ultraheliga (loode 2mm)ja ütles,et kõik on korras ärgu ma muretsegu.
Kuna määrimine ei lõppenud (määriski kõik need päevad (tegelikult kuni tänase päevanigi veel)nii 3-4 tilka st.ei ole pidanud päeva jooksul isegi sidet vahetama).Helistasin 27 dets. enda arstile,et küsida kaua on normaalne,et niiviisi määrib,kutsus mind kohale,uuris ultrahelis (loode oli 8mm), emaka seest oli kõik korras aga emakael veritses (millest siis ka see määrimine).Tehti analüüsid co pcr,chlamydia pcr,mycoplasmad hti,kõik analüüsid oli korras,mille peale arst ütles,et tulge siis uuesti nii 3 nädala pärast.
Küsimus minul oleks siis järgmine:
Kas ma peaksin muretsema,miks siis määrin kui kõik analüüsid on korras?
Kas nüüd tänu selle ,et emakakael veritseb on mul nüüd katkemise oht?
Palju on sellised naisi sama probleemiga,aga kannad ikka ilusasti lõpuni?
Kas ma peaksin ennast kuidagi hoidma( momendil hakkasin ka kortselehe teed jooma)?

Tänud juba vastuse eest ette,
Head aastavahetust!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui teil analüüssid on korras ja lootega on ka OK ultrahelis, siis te ei peaks muretsema. Tõesti võib raseduse algul kaeal pisut veritseda, mis hiljem möödub. Ehk ei soovitaks esialgu sugulist vahekorda võis siis väga ettevaatlikult. Katkemisoht on minimaalne. Samas võib küll põhjuseks olla kahormonaalne häire, seega kui määrimine jätkub,(peale järgmist kontrolli), siis soovitaks toetada rasedust kollaskehahormooniga. enne soovitaks vaadata veelkord ultrahelis. Dr Kadastik