Viirushaigus ja rasedus 13.09.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures gripi moodi viiruse pärast. Oleme koos esimese lapsega nohus ja kurgud punased. Palavikku meil tavaliselt viirushaigustega ei ole ja ka praegu oleme ainult nohused.

Olen kalendri järgi 5 nädalat rase, kuigi ultraheli näitas et võib olla 3 nädalat. Seega täpset raseduse suurust ei oskagi öelda, aga olen mures, kuidas võib selline viirus lootele mõjuda. Mingeid ravimeid peale ravimteede ja tärpentiinisalvi, küüslaugu praegu ei kasuta.Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Raseduse algul põetud viirusinfektsioon võib põhjustada tõepoolest ka loote kahjustusi. Selles rasedusejärgus võib viirushaiguse tagajärjel tekkida südame väärarendeid. Rasketel juhtudel, kui loode saab tõsiselt kahjustada, tekib iseeneslik raseduse katkemine. Sellisel juhul ei ole raseduse säilitamine mõttekas ja sageli see ei õnnestugi. Ravimeid, mida kasutada raseduse algul ei ole. Ravi ,mida praegu kasutate - ravimteed, küüslauk- peaks olema piisav. Kõrge palaviku esinemisel peaks kasutama ka palavikku alandavaid vahendeid ja informeerima sellest ka perearsti. Kui teie loode areneb kenasti, katkemisohtu ei ole, arvan et muretsemiseks ei ole põhjust. Siiski soovitan esimest ultraheliuuringut juba 9-10 rasedusnädalal 8kui sinnani on kõik korras).

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Viirushaigus raseduse kolmandal nädalal

Tere !
Pöördun Teie poole oma murega. Raseduse kolmandal ja neljandal nädalal olin väga haige: 37,5 palavik, kurguvalu, nohu, köha, peavalu, lihasvalu. Nüüd on siis raseduse viies nädal käimas ja ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, Kui te pole võtnud kangeid antibiootikume, mida raseduse ajal ei tohiks võtta, siis pole näidustust raseduse katkestamiseks. Seni kuni rasedusega kõik hästi, siis te ei pea muretsema. Kui suur oht ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: