Viirushaigus ja rasedus 13.09.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures gripi moodi viiruse pärast. Oleme koos esimese lapsega nohus ja kurgud punased. Palavikku meil tavaliselt viirushaigustega ei ole ja ka praegu oleme ainult nohused.

Olen kalendri järgi 5 nädalat rase, kuigi ultraheli näitas et võib olla 3 nädalat. Seega täpset raseduse suurust ei oskagi öelda, aga olen mures, kuidas võib selline viirus lootele mõjuda. Mingeid ravimeid peale ravimteede ja tärpentiinisalvi, küüslaugu praegu ei kasuta.Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Raseduse algul põetud viirusinfektsioon võib põhjustada tõepoolest ka loote kahjustusi. Selles rasedusejärgus võib viirushaiguse tagajärjel tekkida südame väärarendeid. Rasketel juhtudel, kui loode saab tõsiselt kahjustada, tekib iseeneslik raseduse katkemine. Sellisel juhul ei ole raseduse säilitamine mõttekas ja sageli see ei õnnestugi. Ravimeid, mida kasutada raseduse algul ei ole. Ravi ,mida praegu kasutate - ravimteed, küüslauk- peaks olema piisav. Kõrge palaviku esinemisel peaks kasutama ka palavikku alandavaid vahendeid ja informeerima sellest ka perearsti. Kui teie loode areneb kenasti, katkemisohtu ei ole, arvan et muretsemiseks ei ole põhjust. Siiski soovitan esimest ultraheliuuringut juba 9-10 rasedusnädalal 8kui sinnani on kõik korras).

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Rasedus ja vaktsineerimine

Mõni aeg tagasi oli mul raseduse peetumine mille põhjustas tõenäoliselt raseduse varajases järgus põetud viirushaigus. Enne uuesti rasestumist tahaksin ennast vähemalt gripi vastu vaktsineerida. Mitu kuud ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Soovitavalt 2-3 kuud.
Tervitades Aire sekavin

Loe edasi

?

Mida tähendab "raseduse peetus" või siis "peetunud rasedus"?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Teatud raseduse suuruses rasedus enam ei arene edasi, loode hukkub ja süda enam ei tööta. Kui rasedus näiteks peaks olema 10 nädalat, rasedus aga vastab ultrahelis nt 8-ndale suurusele mõõtmise tagajärjel, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: